loader image

افتتاح شرکت دانه پاک خزر

 

خوشبختانه در بهمن ماه 93، شرکت ” دانه پاک خزر” با وجود تمام فراز و نشیب های پیش رو با حضور دکتر رکنی، معاونت تولیدات دامی جهاد کشاورزی؛ دکتر آقایی، معاونت پارلمانی وزارت جهاد کشاورزی؛ دکتر ربیع فلاح، استاندار مازندران؛ دکتر احسان، معاون محترم استاندار مازندران؛ آیت ا… دکتر میر احمدی، امام جمعه محترم شهرستان گلوگاه؛ دکتر احمد علی مقیمی، نماینده بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی؛ مهندس عیسی قاسمی طوسی، فرماندار و مهندس دلاور حیدرپور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران؛ دکتر محمد پور عمران، ریاست سازمان معدن ، صنعت و تجارت استان؛ مهندس محمدی، مدیر امور شعب بانک کشاورزی در استان ؛ مهندس جاجرمی، مدیر امور شعب بانک ملت در استان؛ مهندس عطایی نژاد، معاون امور دام استان و دکتر موسوی؛ مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی و سایر مدیران و مسئولان استان و تولیدکنندگان و فعالان صنعت مرغداری منطقه و کشور و همچنین، دکتر کوروش پورکیان کنسول افتخاری و رئیس سرمایه گذاران شرکت” بادر- لینکو” آلمان افتتاح و به بهره برداری رسید.

در این مراسم باشکوه که مردم شریف منطقه، کارمندان و کارگران این شرکت بزرگ نیز حضور داشتند دکتر رکنی و مسئولان محلی با صحبت های خود، چراغ امید را در دل مردم منطقه روشن کردند.

دکتر حسن رکنی:

باید زمینه ای فراهم شود که تولید کننده فقط دغدغه تولید داشته و غیر از آن مشکل دیگر وجود نداشته باشد.

دکتر حسن رکنی ، معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، که همواره مشوق بخش خصوصی است در این مراسم گفت: در ابتدای انقلاب اسلامی، سرانه تولید گوشت مرغ کشور کمتر از ۲ کیلو گرم بود؛ اما اکنون این میزان به ۲۵ کیلوگرم رسیده است.

وی با اشاره به فراز و نشیب های این صنعت گفت: گسترش زنجیره های تولید در این صنعت و کاهش هزینه ها، امکان صادرات و بهبود ضریب تبدیل غذایی باید در دستور کار صنعت قرار گیرد.

دکتر رکنی افزود: باید بستری فراهم شود که تولید کننده فقط دغدغه تولید داشته و غیر از آن مشکلی دیگری نداشته باشد، وی ادامه داد: در حوزه صادرات نیز باید زیرساخت های لازم آماده شود تا به این بخش کمک گردد، واحدهای تولیدی نیز باید به مقوله صادرات توجه کنند و محصولات با کیفیت تولید کنند تا راه برای حضور در بازار های جهانی ایجاد شود و هر روز شاهد شکوفایی بیشتر این بخش باشیم.

معاون بهبود تولیدات دامی وزارت خانه با تاکید بر ارتقاء سود دهی مرغداری ها در تولید گوشت گفت: با افزایش بهره وری، افزایش تعداد دوره های جوجه ریزی در واحد های مرغداری را خواهیم داشت و در نتیجه، تولید کنندگان می توانند ظرفیت تولید خود از ۳۰ درصد به ۹۰ درصد افزایش دهند.

حمایت از فعالان و سرمایه گذاران کشاورزی

در همین مراسم دکتر رکنی در مصاحبه اختصاصی با ماهنامه “دام ، کشت و صنعت ” در خصوص تاثیر مثبت سرمایه گذاری و مشارکت شرکتهای خارجی در صنعت مرغداری گفت :طبعا در این صنعت به دنبال استفاده از آخرین دستاوردهای جهانی هستیم و حضور شرکت هایی که در عرضه بین المللی کار می کنند این فرصت با ارزش را برای ما فراهم می کند که از تکنولوژی جدید ، فناوری نوین و علمی کردن تولید استفاده کنیم و تولید بهینه داشته باشیم و نهایتا می توانیم بخشی از محصولات واحدهای تولیدی ر ا از طریق همین شرکتها به بازارهای بین المللی عرضه نماییم که این موضوع یک فرصت طلایی برای کشور ما است .

وی در خصوص اقدامات عملی دولت برای هموار کردن حضور این شرکت ها گفت :

هر شرکتی که در کشاورزی فعالیتی داشته و سرمایه گذاری کند با تسهیل روند فعالیت ، از آن شرکت حمایت خواهیم کرد . بخشی از این کمک ها به شکل تسهیلات ارزی در اختیار شرکت های ایرانی قرار می گیرد و در کنار آن ، کارهایی که برای صادرات محصولات نیاز است و اقداماتی که برای حضور یک شرکت سرمایه گذار خاجی به لحاظ مقدمات اداری ضرورت دارد ، نیاز است توسط دولت تسهیل می شود .

دکتر ربیع فلاح ، استاندار مازندران

بخش خصوصی همراه با دولت در تلاش برای اشتغال زایی و تولید

در ادامه این مراسم ،دکتر ربیع فلاح ،استاندار مازندران سخنانی را در ارتباط با تاسیس این کارخانه بیان داشت .

وی گفت با تمام وجود سختی ها و مشکلاتی که تحریم برای ما به وجود آورده، سرمایه گذارانی هستند که با عزم و اراده قوی ، این سدها را شکسته و برای افزایش تولید در کشاورزی گام های بزرگی بر می دارند . فلاح ادامه داد: مدتی است که رویکرد سرمایه گذاری در مازندران تغییر کرده و به جای فرارسرمایه ، شاهد حضور سرمایه گذاران در منطقه هستیم .

استاندار مازندران افزود : مازندران دارای استعداد خدادادی زیادی است و از لحاظ وجود نخبه های بزرگ کشوری در جایگاه بسیار بالایی قرار دارد ، این استان در حال حرکت به سوی شرایط و فرصت های بهتری است اما این حرکت در صورتی تکمیل می شود که از تمام توان خود استفاده کنیم .

ربیع فلاح در خصوص اعتبارات و بودجه استان گفت : در سال جاری توانستیم بیش از ۹۵ درصد اعتبارات را برای استان دریافت کنیم و برای بودجه سال ۹۴ نیز ، با وجود همه مشکلات ، ۳۰ درصد افزایش بودجه به ویژه در بخش زیر بنایی مانند آب و راه داشتیم .

وی ادامه داد : بخش خصوصی همراه با بخش دولتی در ایجاد فرصت های اشتغال زایی و تولید سهم قابل توجهی داشته است و با تدبیر و برنامه ریزی توانستند به خوبی تحریم ها را پشت سر گذاشته و نتایج مطلوبی به بار آورند .

کوروش پورکیان ، کنسول افتخاری و رئیس سرمایه گذاران شرکت “بادر-لینکو” آ لمان :

۱ میلیارد مسلمان دنیا علاقه مند به خرید گوشت حلال از ایران

دکتر کوروش پور کیان ، رئیس سرمایه گذاران “بادر- لینکو ” آلمان که به احترام طهماسبی و عظمت گروه تولیدی ساوانا و کارخانه “دانه پاک خزر ” : خود را از هامبورگ آلمان به ایران رسانده بود در این مراسم با هدیه یک تابلو پانوراما به طهماسبی، خدمات این مرد ملی را ستود و گفت: زنجیره تولید و رعایت استانداردها می تواند در گام اول، سالانه تا 2 میلیون تن افزایش تولید کیفی در ایران داشته باشد.

این تلاش می تواند ۴۰۰ میلیون مسلمان کشورهای منطقه و ۱ میلیارد مسلمان دنیا را که مایل به خرید گوشت مرغ حلال ایران هستند، وارد این عرصه بزرگ اقتصادی نماید: مشروط بر اینکه در زنجیره تولید و با برند سازی صورت بگیرد. وی از پایداری طهماسبی در پشت سر گذاشتن موانع قدردانی نمود.

دکتر احمد علی مقیمی، نماینده مجلس شورای اسلامی:

دولت می تواند موجب تشویق سرمایه گذاری در صنایع داخلی بشود

دکتر احمد علی مقیمی گفت: با وجود تولید گوشت مرغ،بیشتر از نیاز مصرف کشور، به دلیل نبود شرایط مناسب برای صادرات، آسیب های زیادی به صنعت مرغداری کشور وارد شده است و رفع این مشکل نیازمند برنامه ریزی دولت است.

کشور در حال حاضر با تولید گوشت مرغ مازاد مواجه است که می توان از این فرصت برای ایجاد صادرات مناسب و چرخاندن هر چه بیشتر چرخ صنعت مرغداری و اقتصاد کشور استفاده کرد.

دولت می تواند با اقدامات مشابه در دیگر عرصه های کشاورزی کشور، از جمله صنعت مرغداری، مانع بروز خسارت های غیر قابل جبران به سرمایه گذاران و فعالان این بخش شود. نماینده بهشهر، گلوگاه و نکا در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به نگاه ویژه دولت به حمایت از تولید داخل کشور، دولت با ممنوعیت واردات کالاهای مشابه و اقدامات مناسب می تواند موجب تشویق سرمایه گذاران برای حضور موثرتر در صنایع داخلی و ادامه فعالیت آنان بشود.

اشتراک گذاری:

تلفن : 34443330-011

موبایل : 09113555662