loader image

همزمان با روز ملی دامپزشکی رتبه بندی 33 کشتارگاه طیور در کشور اجرا می شود

دکتر سعید کرمی معاون سلامت اداره کل دراین رابطه گفت: همزمان با 14 مهر روز ملی دامپزشکی طرح ملی ارتقاء کیفیت بهداشتی گوشت مرغ و رتبه بندی کشتارگاههای طیورکشورآغاز به کارخواهد کرد.

وی با بیان اینکه مرغ‌های تولیدی خط 2 در گروه مرغ با کیفیت a یا درجه یک قرار می‌گیرند گفت: آن دسته از کشتارگاه‌هایی که فاقد خط 2 هستند به کشتار مرغ و عرضه آن در بازار می‌پردازند اما بر روی بسته‌بندی مرغ تولیدی این کشتارگاه‌ها گریت b که همان درجه دو نوشته می‌شود.

کرمی گفت: از روز 14 مهر، بسته بندی و عرضه مرغ کامل و نیز قطعه بندی شده در قالب سه رتبه A+ A B خواهد بود.

وی از ,a+ به عنوان باکیفیت‌ترین مرغ تولیدی در این تقسیم‌بندی جدید نام برد و گفت: مرغ گرید a+ به مرغ با کیفیت کشتارگاه‌های دارای خط 2 اطلاق می‌شود که مرغ آنها بعد از کشتار دیگر در آب و یخ غوطه‌ور نمی‌شوند و لذا دیگر برخلاف مرغ‌های فعلی بخشی از آب را به خود جذب نمی‌کنند چرا که با روش‌های نوین و بروزی آماده بسته‌بندی می‌شوند.

دکتر کرمی از مرغ گرید a + یا ‘آ-پلاس’ به عنوان محصولی صادراتی نام برد و اضافه کرد: این نوع مرغ بسته‌بندی شده به راحتی می‌تواند به بازارهای دنیا صادر شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: افزایش کیفیت مرغ تولیدی، کاهش افت وزنی مرغ به دلیل عدم غوطه‌وری در آب و یخ، استانداردسازی و عرضه مرغ سایز و…همه از مزایای این طرح است که به سود مصرف‌کنندگان خواهد بود.

وی از ارتقاء کیفیت مرغ تولیدی به عنوان هدف اجرای این طرح در کشور نام برد و خاطرنشان کرد: اجرایی شدن این طرح یک رقابت در بین کشتارگاه‌ها بوجود می‌آورد که مرغ با کیفیت‌تری نیز به بازار عرضه کنند.

اشتراک گذاری:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن : 34443330-011

موبایل : 09113555662