loader image

تامین گوشت مرغ نوروز 99

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت:درایام نوروز سال ۹۹ در زمینه تولید گوشت مرغ کمبودی وجود ندارد و مازاد آن در ایام ماه مبارک رمضان استفاده خواهد شد.
مرتضی رضایی اظهار داشت:خوشبختانه در حال حاضر در تمام زمینه‌های تولید و تأمین محصولات دامی نظیر شیر،گوشت مرغ،تخم‌مرغ و گوشت قرمز شرایط کشور بسیار ایده‌آل است.
وی افزود:در طول یک سال گذشته تولید گوشت مرغ بیش از ۱۱ درصد افزایش داشته است،همچنین در سال گذشته ۹۰۰ هزار تن تخم‌مرغ تولید شد و امسال از مرز یک میلیون تن گذشته است و در تولید سایر محصولات نیز به همین صورت است.
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به تغییرات ارزی ایجاد شده در سال گذشته گفت: با وجود همه تحریم‌ها، در زمینه تولید گوشت قرمز با موضوع انباشت دام مواجه هستیم.
وی عنوان کرد:تصمیماتی در وزارت صمت و کارگروه تنظیم بازار اتخاذ شده است که اگر قیمت دام زنده گوساله پرواری کمتر از هر کیلوگرم ۲۷ هزار تومان باشد،شرکت پشتیبانی امور دام به صورت توافقی با دامداران وارد مذاکره و مازاد تولیدات خریداری شود تا از ضرر و زیان دامداران جلوگیری کنیم.
رضایی با بیان این که باید در مباحث اقتصادی تولید کنندگان و مصرف کنندگان مورد حمایت قرار گیرند تا رونق تولید و تداوم تولید اتفاق بیفتد،خاطرنشان کرد:تمام محصولات دامی در کشور وجود دارد و هیچ مشکلی از لحاظ تولید و تأمین محصولات وجود ندارد.
تا پایان سال حدود یک میلیون تن محصولات لبنی صادر شود
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی پیش‌بینی کرد تا پایان امسال حدود یک میلیون تن محصولات لبنی صادر شود و این مهم نشان از توانمندی کشور در زمینه صنعت گاو شیری و تولید شیر دارد.
رضایی با بیان این که تولید کنندگان باید همراهی و همکاری لازم را داشته باشند،گفت:رکن نخست تولیدات،تنظیم بازار و تأمین نیاز داخل است و به هر قیمتی صادرات انجام نمی‌شود، در صورتی که نیاز داخل تأمین شود،صادرات انجام خواهد شد و به این صورت نیست که صادرات باعث افزایش قیمت داخلی شود.
به گفته وی،بیش از ۳۰ هزار تن تخم‌مرغ با هدف تنظیم بازار داخلی صادر شده است و ملاک ارزآوری نیست،بلکه پشتیبانی از تولیدکنندگان است.

منبع : آی تی پی نیوز

اشتراک گذاری:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن : 34443330-011

موبایل : 09113555662