loader image

مراسم ختم صنعت طیور در آینده ای نزدیک؛ عدم تامین نهاده، اینبار صدای زنجیره های تولید را هم در آورد

رییس هیات مدیره انجمن شرکتهای زنجیره ای تولید گوشت مرغ کشور با ارسال نامه ای به وزیر جهاد کشاورزی از عدم تامین نهاده ها برای این تشکل تولیدی گلایه مند شد.

رییس هیات مدیره انجمن شرکتهای زنجیره ای تولید گوشت مرغ کشور با ارسال نامه ای به وزیر جهاد کشاورزی از عدم تامین نهاده ها برای این تشکل تولیدی گلایه مند شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا)؛ عبدالعلی طهماسبی رییس هیات مدیره انجمن شرکتهای زنجیره ای تولید گوشت مرغ کشور در نامه به وزیر جهاد کشاورزی و رونوشت آن به رضایی معاون امور تولیدات دامی وزارتخانه ضمن ابراز بی مهری وزارت جهاد به این تشکل صنفی خواستار تخصیص ۵۰ هزار تن کنجاله سویا و ۱۰۰ هزارتن ذرت به این انجمن شد.

طهماسبی در این نامه یادآور شد:
جناب آقای ویز! برای تأمین ذخیره استراتژیک، تنظیم بازار و صادرات گوشت مرغ، در هر شرایطی، شرکت های زنجیره ای پشتوانه ای مطمئن، مستحکم و استوار خواهند بود، مشروط به حمایت عملی و توانمندسازی آن ها می باشد. در شرایط دشورار کنونی لازمه ادامه بقا و استمرار تولید گوشت مرغ، اولاً تأمین ۵۰ هزار تن کنجاله سویا و ۱۰۰ هزار تن دانه ذرت، دوماً تخصص خط ویژه ارزی برای واردات نهاده‌های تولید گوشت مرغ توسط شرکت‌های زنجیره‌ای، مورد استدعاست.

متن این نامه به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر خاوازی
وزیر محترم جهاد کشاورزی
موضوع: عدم تامین نهاده های خوراکی طیور به خصوص کنجاله سویا و ذرت شرکت های زنجیره ای
با سلام،
احتراماً؛ با عرض تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به استحضار می رساند که مجموعه اقدامات به عمل آمده آن وزارتخانه در تامین نهاده ها، نه تنها گشایشی ایجاد ننموده است؛ بلکه شاهد افزایش افسارگسیخته قیمت تمام نهاده های خوراکی مربوط به خصوص دو نهاده اصلی، کنجاله سویا و ذرت در بازار می باشیم. از آنجایی که در شرکت های زنجیره ای تولید گوشت مرغ همزمانی وجود گله های مولد مادر گوشتی و جوجه گوشتی در سنین مختلف برای تولید مستمر و روزانه گوشت مرغ در حال تولید و پرورش می باشند و باید پاسخگوی انتظارات مشتریان و مصرف کنندگان گوشت مرغ باشند، بیشترین آسیب را در اثر فقدان این نهاده ها متحمل خواهند شد. شرکت های زنجیره ای نه تنها تاکنون مورد حمایت قرار نگرفته اند؛ بلکه هر بار به دلایل واهی گرفتار بی مهری آن وزارتخانه و استان های مختلف شده اند. بدیهی است با ادامه بی توجهی به شرکت های زنجیره ای که بیشترین سرمایه گذاری را در این صنعت نموده اند و پیشگامان و خط شکننان تولید ساختار یافته هستند، دور از انتظار نخواهد بود در آینده نزدیک، شاهد مراسم ختم و عزای کل صنعت طیور کشور باشیم.
جناب آقای وزیر! برای تأمین ذخیره استراتژیک، تنظیم بازار و صادرات گوشت مرغ، در هر شرایطی، شرکت های زنجیره ای پشتوانه ای مطمئن، مستحکم و استوار خواهند بود، مشروط به حمایت عملی و توانمندسازی آن ها می باشد. در شرایط دشورار کنونی لازمه ادامه بقا و استمرار تولید گوشت مرغ، اولاً تأمین ۵۰ هزار تن کنجاله سویا و ۱۰۰ هزار تن دانه ذرت، دوماً تخصص خط ویژه ارزی برای واردات نهاده‌های تولید گوشت مرغ توسط شرکت‌های زنجیره‌ای، مورد استدعاست.
عبدالعلی طهماسبی
رییس هیئت‌مدیره

اشتراک گذاری:

1 دیدگاه دربارهٔ «مراسم ختم صنعت طیور در آینده ای نزدیک؛ عدم تامین نهاده، اینبار صدای زنجیره های تولید را هم در آورد»

  1. با سلام و خسته نباشید به گروه تولیدی ساوانا
    از نظر مسئولین همه امور به صورت تئوریک قابل اجراست ولی بخاطر عدم آگاهی و دانش پایین مسئولین از فرایندهای تولید شوک های اقتصادی سنگینی رو به واحدهای تولیدی وارد نموده اند. متاسفانه هر ساله نامی را برای شروع سال به منظور رسیدن به اهداف انتخاب می کنند ولی کدامشان اجرایی شده اقتصاد مقاومتی… رونق تولید… جهش تولید؟؟؟!!!
    در چنین شرایط بحرانی که تولید کننده ها فلج شده اند و به سختی در مسیر حفظ منابع و سرمایه شان تلاش دارند چه درکی از فشارهای روانی، مالی و… کارآفرینان دارند!!!
    آرزوی موفقیت روز افزون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن : 34443330-011

موبایل : 09113555662